Non-Teaching Staff - Hospital

Sl. No Name Designation
I CENTRAL RECORD SECTION
1 Mr Zaheeruddin Medical Record Officer
2 Mr.Saikrishna Statistician
3 Md.Gouse Coding Clerks
4 Md. Yaseen Coding Clerks
5 K.Sunitha Coding Clerks
6 Rajini Coding Clerks
7 M. Manish Record Clerks
8 M.Janardhan Record Clerks
9 K.Ravinder Record Clerks
10 J. Anitha Record Clerks
11 B. Priyanka Record Clerks
12 B.Sandhya Record Clerks
13 Narsing Rao Daftaries
14 M.Sandhya Daftaries
15 Nagesh Peons
16 Sabhiya Peons
17 G.Mahesh Stenotypist
II. CENTRAL ANIMAL HOUSE
1 Dr. S. Vijaya Kumar Rao Veterinary Officer
2 T.Sattaiah Animal Attendants
3 Srikanth Animal Attendants
4 Anusha Sweepers
5 Shanibai Sweepers
III CENTRAL LIBRARY
1 M. Yadaiah Librarian with a degree in Library Science
2 M.Madhusudhan Rao Deputy Librarian
3 Ramchander Library Assistants
4 N.Yadaiah Library Assistants
5 Kranthi Kumar Library Assistants
6 Kavya Library Assistants
7 R.Raj Kumar Peons
8 Jagadevi Peons
IV. CENTRAL PHOTOGRAPHIC CUM AUDIOVISUAL UNIT
1 K. Ramesh Photographers
2 Ch.Srinivas Rao Artist Modellers
3 A. Lalitha Dark Room Assistant
4 K. Shivakumar Audiovisual Technician
5 Santosh Attendant
V. MEDICAL EDUCATION UNIT
1 B. Ravi Kumar Stenographer
2 A. Vijay Kumar Computer Operator
3 R. Ajay Chakra Technicians in Audio-visual aids,
4 K. Ramesh Photography and Artist
VI. CENTRAL STERLIZATION SERVICES DEPARTMENT
1 S. Shankunthala Matron
2 Ch. Sunitha Staff Nurse
3 A. Shivaleela Staff Nurse
4 Y. Anasuya Staff Nurse
5 Prabhavathi Staff Nurse
6 K.suryanarayana Technical Assistant
7 N.Ramu Technical Assistant
8 Ch.Ramulu Technical Assistant
9 Abida Sultana Technician
10 A.Raghu Technician
11 Anand Technician
12 Ch. Prabhakar Ward Boys
13 Bandaiah Ward Boys
14 T.Raju Ward Boys
15 Y.Nagaraju Ward Boys
16 Sudhakar Gandhi Ward Boys
17 Ch.Anasuya Sweeper
18 K.Chandrakala Sweeper
19 R. Yadaiah Sweeper
VII. LAUNDRY
1 K.Laxman Supervisor
2 B.Narsimulu Supervisor
3 P.Prabhakar Dhobi/Washerman/Women
4 Ch.Anasuya Dhobi/Washerman/Women
5 Ch. Narsimulu Dhobi/Washerman/Women
6 Ch. Sujatha Dhobi/Washerman/Women
7 Prem Kumar Packer
8 Ch. Prabhu Packer
9 R.Raju Packer
10 A. Nagaraju Packer
VIII. BLOOK BANK
1 M. Venugopal Technicians
2 Nagalaxmi Technicians
3 V.Ravinder Kumar Technicians
4 B.chandrashekar Technicians
5 P. Uma Laboratory Attendants
6 B.Chandrakala Laboratory Attendants
7 P.Raju Laboratory Attendants
8 K.chandrashekar Laboratory Attendants
9 A.Satyanarayana Raju Laboratory Attendants
10 T.Karuna Store Keepers
11 T.Raju Store Keepers
12 B.Srinivas Store Keepers
13 M.Sandhya Record Clerks
14 K.Mohan Record Clerks
IX. CENTRAL CASUALTY SERVICES
1 B.Narsimulu Stretcher bearers
2 Prathap Stretcher bearers
3 D. Srinivas Stretcher bearers
4 M.Janardhan Receptionist-cum-clerks
5 J.Anitha Receptionist-cum-clerks
6 K.Jangaiah Ward boys
7 M.Jangaiah Ward boys
8 M. Narsimulu Ward boys
9 Jayamma Nursing and Para-medical staff
10 Panchapulla Nursing and Para-medical staff
11 G.Kavitha Nursing and Para-medical staff
12 Hepsibha Nursing and Para-medical staff
13 Srinivas Babu Nursing and Para-medical staff
14 G. Prathap Kumar Nursing and Para-medical staff
X. CENTRAL WORKSHOP
1 L.Shivakumar Superintendent
2 K.Shiva Kumar Senior Technicians 4 (Mechanical, Electrical, Electronic, Refrigeration)
3 G.Sravana Kumar Senior Technicians 4 (Mechanical, Electrical, Electronic, Refrigeration)
4 Veeraiah Senior Technicians 4 (Mechanical, Electrical, Electronic, Refrigeration)
5 K.Chandrashekar Senior Technicians 4 (Mechanical, Electrical, Electronic, Refrigeration)
6 T.Gopal Junior Technicians
7 Guruprasad Junior Technicians
8 A.Srinivas Carpenter
9 P.Narsimulu Blacksmith
10 P.Raju Attendants
11 M.Manikyam Attendants
12 N.Yadaiah Attendants

Latest News